Успенська церква у Львові

Назва Руської вулиці зовсім не означає, що у Львові лише на ній жили русини — українці. Проте цей квартал завжди був вогнищем руської культури і православ'я. Навіть тоді, коли натиск католиків і польської влади були надзвичайно жорстокими.

Ансамбль Успенскої церкви на Руській вулиці є дійсною перлиною українського Відродження. Церква перебувала під патронатом Ставропігійського братства, яке, як потім згадувалося, перешкоджало окатоличуванню і ополяченню русинів–українців і боролися за їх цивільні права. Неймовірно, проте впродовж ста сорока років продовжувався процес за зрівнювання українських міщан в правах з іншими громадянами.

Успенська церква

При церкві діяла бібліотека, школа, музей, друкарня. У 1918 р. саме тут відбувалися збори Української Національної Ради, яка перетворилася з часом у парламент Західноукраїнської Народної Республіки. Згідно з рішенням Ради 1 листопада 1918 р. над Львовом вперше піднявся національний жовто-блакитний прапор. Підняв його на башту ратуші січовий стрілець Степан Паньківський.

До ансамбля церкви входять власна церква, башта (дзвіниця) Корнякта і каплиця Трьох Святителів. Церква побудована в середині ХVІ ст. Кілька разів вона горіла, але її кожного разу відбудовували переважно зусиллями Ставропігійського братства.

Успенська церква у Львові

Башта біля церкви заввишки 66 метрів вважається найкрасивішою дзвіницею Львова. Серед її дзвонів — самий шанований у Львові дзвін «Кирило». У діаметрі він має два метри і важить чотири тонни. Гучний звук «Кирила» завжди викликав заздрість з боку католицького духівництва, тому ставропігійські братства навіть судилися з магістратом за право на його повне звучання.

Небесна електрика мала таку силу, що частина дзвіниці згоріла, а дзвін розплавився. За чотири роки «Кирила» відлили знову (український майстер Ф. Полянський) і дзвін його до цих пір звучить над Львовом.

+38 067 977 94 32

Подобова оренда квартир у Львові для Вас від «Rent for You».