Театр опери та балету у Львові

4 жовтня 1990 р. Львівський академічний театр опери і балету ім. Соломії Крушельницької відкрився постановкою драматичної опери В Желенського «Янек». Театр є поза сумнівом архітектурною перлиною Львова. Разом з Одеським і Віденським, його вважають одним з найрозкішніших театрів Європи. Споруджений за проектом львів'янина, випускника Берлінської будівельної академії Зігмунта Горголевського в правдивому стилі віденського ренесансу. На жаль, для архітектора це була перша і остання робота, але вона гідно прославила його ім'я.

Театр оперы и балета во Львове

Велич і досконалість споруди просто приголомшує. Головний фасад прикрашений багаточисельними нішами, колонами, балюстрадами, карнизами, статуями. У нішах над цокольним поверхом встановлені алегоричні скульптури «Життя» і «Мистецтво», а вгорі над колонами — зображення муз роботи А. Попеля. Вінчають фасад бронзові статуї «Слава», «Перемога», «Любов».

Ще більше захоплення викликає інтер'єр театру. Він щедро прикрашений різнокольоровим мармуром і позолотою. Головну сценічну завісу розписав яскравий представник пізнього академізму в розписі Г. Семірадський. Цікаво, що хоч в театрі і немає потужних вентиляційних систем, повітря в ньому завжди прохолодне і свіже. Акустика теж прекрасна.

Стіни залу пам'ятають голоси С. Крушельницької, М. Менцинського, А. Дідура М., Батістіні. У 2000 р. львівська опера відзначила своє століття, тому була ретельно відремонтована і оновлена. Знайдіть в своєму гаманці двадцятигривневу купюру… Впізнали?…

+38 067 977 94 32

Подобова оренда квартир у Львові для Вас від «Rent for You».