Собор св. Юра у Львові

Собор Святого Юра — найкращий пам'ятник барокової архітектури в Україні. Ансамбль, окрім самого храму, створюють дзвіниця, капітула, Метрополічі Палати, сад і огородження. Хоча монастир тут знаходився ще за князевих часів, нинішній вигляд храм придбав в 1761–1774 рр. Автором проекту прекрасної церкви в стилі рококо став Бернард Меретин, а після його смерті в 1759 р. собор Св. Юра і прилеглі будови завершував Клеменс Фессингер. Собор Св. Юра є головним греко-католицьким собором Львова. Резиденція митрополитів Української греко-католицької церкви довгий час знаходилася на його території.

Собор св. Юра

Творці собору проявили свій талант ще до закладання першого каменя — вони вибрали для храму надзвичайно вдале місце — на вершині пагорбу, який домінує майже над всім містом. Немов продовжуючи і завершуючи схили, піднімаючись увись, собор об'єднує архітектуру і природу в єдину грандіозну композицію. Біля підніжжя будови розкинувся парк, підступаючи впритул до храму, а пишні крони старих дерев перекликаються з його силуетами.

Собор св. Юра

Особливістю ансамблю є те, що собор розкривається глядачеві поступово. Дорога до нього пролягає через прекрасні парадні брами, прикрашені бароковим фронтоном і декоративними вазами. Інші брами із статуями, що зображують Східну і Західну церкви, виводять гостя на площу перед собором. Храмовий фасад — це справжній архітектурний шедевр. Його прикрашають скульптури Святих Опанаса і Лева роботи І.Г. Пінзеля, а ще фігура Юрія Переможця, яка завершує аттик.

У плані собор нагадує грецький хрест. Інтер'єр собору вражаючий, цілісний в своїх образах. У нім вдало поєднуються дивна архітектура, скульптура і майстерно виконані деталі декору.

+38 067 977 94 32

Подобова оренда квартир у Львові для Вас від «Rent for You».