Шевченківський гай у Львові

Одним з найулюбленіших місць відпочинку в будь-яку пору року є Шевченківський гай — Музей народної архітектури і побуту. Місцевість, на якій розташовується музей, Львів'яни по-старому називають Кайзервальдом (з нім. Королівський ліс). Таку назву ця територія отримала за часів Австро-Угорської імперії. До львівського скансену можна пройті по вул. Личаковськой до церкви св. Петра і Павла, і від них піднятися по вул. Круп'ярській.

Шевченківський гай. Церква

У цьому гаї можна оглянути близько 120 пам'ятників традиційної народної архітектури і будівництва. Його територія охоплює близько 60 га., умовно розділених на шість етнографічних зон: Гуцульщина, Лемківщина, Бойківщина, Буковина, Поділля і Волино-Поділля. Сам ландшафт і рельєф парку нагадують карпатський, з його пагорбами і долинами, а також тут дбайливо відтворена рослинність Карпат. Сюди були перенесені історичні споруди з різних регіонів Західної України.

Шевченківський гай

Найціннішою пам'яткою тут є світовий шедевр дерев'яної архітектури церква з с. Кривки (Турківський р-н, Карпати). Ця бойківська церква була побудована ще в 1763 р. Дивлячись на неї здалека створюється враження, ніби її маківки, немов стрункі ялини, зростають з-під землі. Дана церква у 2004 р. внесена до реєстру світової спадщини і знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Шевченківський гай

У даному музеї просто неба Ви побачите шість церков, а також школу, кузню, повітряні і водяні млини, лісопилку і сукновальню. Самим древнім експонатом цього музею є бойківська селянська хатина 1749 р. Крім того, в музеї Ви зможете ознайомитися з великою колекцією предметів побуту і народної творчості, що налічує близько 20 тис. експонатів.

Шевченківський гай

+38 067 977 94 32

«Rent for You» — оренда квартир у Львові для Вас по розумним цінам.