Історія міста Львова

Львів — обласний центр Львівської області, яка займає 21,8 тис. кв. км. і налічує 2686 тис. жителів. Місто розташоване на піднесеності Розточчя, що є частиною Великого Європейського Вододілу.

Вид на город Львов

Найвища точка міста — гора Високий Замок або Замкова гора, має висоту 411 м. Місто займає площу 155 кв. км. і налічує 800 тис. жителів. Своєю формою Левів близький до круга, злегка витягнутого в західному напрямі. Місто розташоване на берегах р. Полтви, але її вже не побачити, оскільки з 1897 року річка протікає в підземному бетонному тунелі.

Древній Львів — казкове місто, місто легенд і міфів, збережених в камені, місто князів і ремісників, кованих брам і різбляних статуй, монументальних левів і безкінечних сакральних споруд.

Історія древнього Львова цікава і насичена. Знаходимо незліченні описи літопису, наукові праці, роботи…

Згадка про древній Львів — у Галіцко-Волинськой літопису датується 1256 роком. Древній Львів розкинувся на 7 горбах. В давнину один з них уподобав князь Данило, який зі своїм сином Львом, повертаючись з походу, заклав заснування міста на одному з них. Легенда повідомляє, що якраз на честь свого сина Льва, який відрізнився доблестю в походах, і було названо це місто.

У давнину Львів складався з декількох частин, самою укріпленою і неприступною з яких був замок на Княжій горі. Нині Львів'яни цю гору так і називають — Високий замок. У підніжжя гори місто і передмістя були розташовані півколом. Як і у всіх середньовічних містах в центрі міста знаходилася площа. Львів в цьому питанні — не виключення. Центром Львова, побудованого Данилом Галицьким, була площа під назвою Старий ринок.

Про розміри древнього Львова свідчать багаточисленні храми, розміщені на широкій території. Деякі з них були кам'яні, проте більшість — дерев'яні. Поруч на пагорбі, як окрема фортеця, підносився монастир і храм Св. Юра. Торгівельна дорога пролягала саме через центр міста, повз багаточисельних церков і костелів. Більшість з них були дерев'яні, тому до наших днів не збереглися. Адже Львів, як і всі древні міста, неодноразово горів.

Костел Ієзуітів

Приблизно через сто років після входження Львова до складу Польського королівства, місто почало бурхливо розвиватися. На протязі XV-XVI ст. у Львові формуються національні общини — руська, польська, німецька, вірменська і єврейська, діяльність яких визначала життя і подобу міста в наступні століття. З'являються нові оборонні зміцнення і сакральні споруди.

У ХІІІ-ХІV століттях в місті розташовувалися німецька і татарська колонії. В середині ХІV ст. німцями було побудовано нове місто на території чотирикутної форми з центральною прямокутною площею. Вулиці були прямими і перетиналися під прямим кутом. Всі вулиці були густо заселені, будівлі були побудовані в основному в готичному стилі. Готичні храми також були побудовані в основному з дерева, тому після пожежі в 1517 р. були знищені. З тих часів зберігся лише греко–католицький катедральний собор.

За часів перебування Львова у складі Австро-угорської імперії (1772 – 1918 рр.) місто було перетворене в столицю Галичини і Лодомерії і отримав назву Лемберг.

Скориставшись розвалом імперії Габсбургів, 1 листопада 1918 р. українці проголосили утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Але це не надовго. У наслідку українсько-польського протистояння Львів знову опинився у складі Польщі.

1 вересня 1939 р. Німеччина напала на Польщу. За умовами договору Молотова–Ріббентропа 22 вересня радянські війська увійшли до Львова. Під час Другої світової війни у Львові знаходилися німецькі війська до 1944 р.

Після Другої світової війни місто Льва відновлене і починає бурхливо розвиватися вже у складі Радянського Союзу. Впродовж цих років в місті з'явилися безліч промислових підприємств і наукових інститутів.

Починаючи з 1991 р. Львів — місто незалежної України.

Львів став Батьківщиною багатьох технічних нововведень і відкриттів на Україні. Тут був пущений в хід перший на території України кінний трамвай, а пізніше — перший електричний трамвай.

У 1574 р. Іваном Федоровим була видана перша східнослов'янська азбука. У місті була достатня кількість друкарень. А на початку Великої Вітчизняної війни в місті було близько 300 періодичних видань. З 1776 р. вийшла у друк перша українська газета — «Gazett d"Leopol».

У 1883 р. почав працювати перший міський телефонний зв'язок. У 1853 р. львівські вчені Іван Зег і Ігнатій Лукасевич були нагороджені грамотою «за винахід газу шляхом хімічних перетворень», і, завдяки цьому, в тому ж році у львівському госпіталі була вперше зроблена термінова нічна операція, яка освітлювалась газовими лампами.

У 1854 р. була відкрита перша в Європі нафтова свердловина (с. Галявина).

У 1928 р. професор Львівського університету Рудольф Вайгль відкрив вакцину проти висипного тифу.

Львів — місто соборів, храмів, пам'ятників архітектури і нових районів. Центральна частина Львова оголошена історіко-архітектурним заповідником і в 1998 р. внесена до переліку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Під охороною знаходиться близько 2 тисяч історичних, архітектурних і культурних пам'яток. Старе місто лежить в низині, яку оточують сім пагорбів, а також парки і сквери.

+38 067 977 94 32

«Rent for You» — подобова оренда квартир у Львові.